Start arrow Aktualności arrow Icom 7600 spostrzeżenia użytkowe
Dodaj do ulubionych
 
Gadu Gadu

Mój numer: 19554
Status:

SP5ADX
O mnie
Mój profil QRZ.com
Logsearch
Siedlce
Druk kart QSL
Menu serwisu
Start
Aktualności
Wieści z PZK
Wieści z SPDXC
Archiwum
Linki
DX Cluster Spots
Sztuka operatorska
Anteny
Radiotechnika
Kurs radiooperatora
Dyplomy
Dobre programy
5N2/SQ8JCA
Użytkownicy
3540 zarejestrowanych
0 dziś
0 w tym tygodniu
0 w tym miesiącu
ostatni: torslelve
Online
Aktualnie jest 13 gości online
Odwiedziło mnie osób:
Wczoraj: 2
Dziś: 8
W miesiącu: 351
Wszystkich: 483022
Stron dziś: 20
Wieści ze świata

PZK
Portal PK-UKF
Międzynarodowy Weekend Latarniany
Komunikat nr 33e z 17.08.2018
Międzynarodowy Dzień Latarni Morskich - SN100POL
Głosowanie ZG PZK w sprawie zwołania NKZD PZK
Komunikat nr 32e z 10.08.2018 r.
Zjazd SPDX klubu
Międzynarodowy Weekend Latarniany
Działania IARU w imieniu społeczności krótkofalarskiej 1. Regionu
SN0HQ - losowanie nagrĂłd

SPDXC

Propagation Resource Center
Solar Report 1730 19 Aug 2018
Observed Space Weather 1730 19 Aug 2018
Forecast Space Weather 1730 19 Aug 2018
Flares 1730 19 Aug 2018
Sunspots 1730 19 Aug 2018
Icom 7600 spostrzeżenia użytkowe PDF Drukuj E-mail
poniedziałek, 18 styczeń 2010
 Kilka słów o moich „uwagach” do IC-7600, w porównaniu do poprzednika tj.  PRO-3.
Pierwsze wrażenie, to dużo estetyczniejszy wygląd: gałki, przyciski, a zwłaszcza wyświetlacz. Szkoda, że nie zostawili tych czerwonych trójkącików na  przyciskach po lewej stronie wyświetlacza /jak w PRO3/, byłyby lepiej widoczne.


Te 4 pokrętła : mic gain, power …. Bardzo dobre rozwiązanie, ułatwiony dostęp do POWER i KEY SPEED. W zasadzie używam tylko te dwa.
Chyba poprawili DUAL WATCH. W PRO3 był moim zdaniem za wysoki przesłuch z drugiego kanału przy jego skręceniu na zero. Również Noise Reduction  jest skuteczniejszy niż w PRO3. Są to tylko wrażenia słuchowe, mogą być więc subiektywne.
Pracowałem na RTTY i PSK wyłącznie na 7600 z wykorzystaniem pamięci radia i klawiatury na USB frontowym. Chodzi to dobrze, ale dosyć ubogie w nadawane treści no i utrudnione logowanie QSO.
Ja używam Loggera32 jako logu i do emisji cyfrowych / w tym FSK, aby można było korzystać z TPF/. Pod koniec pracy PRO3 wykorzystywałem interface SP8NTH umożliwiający pracę FSK. I tak to zostawiłem przy 7600. Ostatnio skusiło mnie jednak, aby połączyć  7600 bezpośrednio z komputerem kablem USB. Przyczyniło się do tego też spostrzeżenie i konieczność eliminacji zakłóceń interface. Jednak możliwości tego prostego zestawu są ograniczone. To jest 7600 ze swoją klawiaturą.
Ponadto każde wyłączenie TRX’a lub Loggera powoduje wyłączenie portu COM i trzeba go osobiście włączać hi. Przy tym wyłączonym COMie dość często zawieszał się Logger. I znowu wyłącz i włącz. Nie doszedłem po czyjej stronie jest wina.
Dzisiaj wróciłem do interface SP8NTH. Ten układ zdecydowanie lepiej mnie odpowiada. Korzystam z FSK / może też być AFSK/ i innych emisji cyfrowych w Loggerze, karty CW. W zależności od sytuacji wykorzystuję też cyfrowe FSK i PSK w ICOMie. Przy dwóch klawiaturach można w pełni korzystać z banku pamięci ICOM i Loggera.
Podczas wołania na RTTY /dosyć długiego - abt 2 godz/  chyba VK9XX zauważyłem dobrze ciepły lewy bok obudowy - tutaj znajduje się PA i drivery oraz wentylator. Aby nie dopuścić do przegrzania lub czegoś gorszego /a  obawiałem się zatrzymania wentylatorka/ odkręciłem górę obudowy. Po zdjęciu obudowy zauważyłem na jej otworach wentylacyjnych taką ładną siateczkę. Ponieważ tylko przyklejona, przekleiłem ją w inne miejsce obok, tak aby nie ograniczała ruchu powietrza. Po tym zabiegu to jest inne radio. Bok sie nagrzewa, ale jest tylko co najwyżej letni. Pomysł stąd, że w PRO3 nie ma tej siatki i nie zauważyłem tego problemu.
Nie robiłem prób równoczesnego odbioru na obu odbiornikach /PRO3 i 7600/ z obawy, aby czasem nie włączyć przypadkowo jednego z TX’ów, ale wydaje mi się, że części odbiorcze są porównywalne. W PRO3 mam założony na 1-szej pośredniej dodatkowo roofing  filtr 3KHz Inrada, a w 7600 wykorzystuję wyłącznie jego roofing filtr 3KHz /nie używam AM i FM/
Ciekawe rozwiązanie jest w FTDX-5000, gdzie roofing filter może mieć nawet 300 Hz /opcja/, ale pośrednia jest 8 MHz jak w K3.
Pojawiające się info o wyższości  w tym względzie K3 nad 7600 są chyba trochę przesadzone. Nie wszystkie sygnały są prawidłowe, są stacje, na które nie ma siły. Chyba tylko zmiana pasma./ np. dzisiaj rano na 160  UR5ZSJ hi/.
Trochę dziwnie działa klawisz POWER. Nie zawsze włączy za pierwszym razem. Nie doszedłem jak naciskać palcem, ale teraz jest to raczej rzadkie zdarzenie hi hi.
Jestem z tego radia zadowolony i na razie nie ulegam namowom, aby przymierzać się do FTDX-5000.
Więcej uwag nie pamiętam, ale to normalne, że jak trzeba to w głowie robi się pusto hi.
 
SP8AJK Wojtek
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 18 styczeń 2010 )
< Poprzedni   Następny >
Przeszukaj stronę
Imieniny
19 Sierpnia 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Bolesław, Emilia,
Jan, Julian,
Juliusz, Ludwik,
Piotr, Sebald
Do końca roku zostało 135 dni.
Cytat dnia
Koniecznie odwiedź
Cool QSL
eHAM.info

Advertisement

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.